Chyba v zákoníku: Když prodáváte byt, parkovací stání musíte nabídnout sousedům

Pozor, pozor! Předkupní právo je zpět!
Abyste neudělali chybu při prodeji či při koupi bytu, obraťte se prosím o radu - jinak to může přijít draho...
Profíci, ale vědí jak na to.

 

 

Poslanci chtěli opravit občanský zákoník a udělali další omyl. Sousedé z bytového domu budou mít předkupní právo na vaše místo ve společné garáži.

Článek

Velká část majitelů bytů, k nimž patří i parkovací stání, se musí od příštího roku připravit na jednu podstatnou komplikaci. Pokud se rozhodnou svůj byt prodat, budou muset garážové místo nejdřív přednostně nabídnout ke koupi sousedům z domu.

A riskovat tak, že byt budou nakonec prodávat bez parkovacího stání - protože místo v garáži si bude chtít pořídit někdo z obyvatel domu.

Může to být velký problém: Ve větších městech, nebo třeba na horách, se byty, k nimž nepatří vyhrazené místo pro auto, velmi těžko prodávají. Nebo za mnohem méně peněz.

„Zájem o garážová stání, především v oblastech, kde je problém s parkováním, je velký, rodiny mají více než jedno auto. A když někdo mé garážové stání koupí, tak vlastně klesá hodnota mého bytu,“ potvrzuje Petr Bezouška, odborník na občanské právo a člen Legislativní rady vlády.

 

Podrobnosti na přiloženém videu v odkaze níže:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/chyba-v-zakoniku-kdyz-prodavate-byt-parkovaci-stani-musite-nabidnout-sousedum-29115?dop-ab-variant&seq-no=1&source=hp

Archiv